Olimpiai sztorik - érem nélkül marad Novak Djokovics
2021. augusztus 01. 11:44
A teniszklasszis az idén 3-ból 3 Grand Slamet nyert meg, Tokióban viszont nem jött ki neki a lépés, így elmarad idén a Golden Slam.
2021. augusztus 01. 11:44
p
0
0
1
Mentés
Repül a nehéz ütő: ki tudja, hol áll meg…
Novak Djokovicsot tavaly leléptették a US Openen, miután a dühből elütött labdával – teljesen véletlenül, de – eltalálta az egyik vonalbírót. Most nem voltak nézők, és „ennek megfelelően” ki is élte magát a szerb: a bronzmeccsen előbb kidobta az ütőjét az üres nézőtérre, aztán pedig össze is törte.
Az olimpián fizikálisan és mentálisan is mélypontra jutott – ismerte el utólag; ezek az ütőperformanszok csak láthatóvá tették mindezt.
Ettől függetlenül most is kijött, hogy mekkora harcos: a mindent eldöntő game-ben újra és újra visszajött 40-40-re, elképesztő, éppen csak a vonalat csípő nyerőkkel. Finoman szólva nem adta könnyen a bőrét! De Carreno Busta végül bedarálta, így a spanyolé lett a harmadik hely. Végül pedig az érem sem jött össze Djokovicsnak Tokióban, hiszen a vegyes páros bronzmérkőzésére már ki sem állt.
Ettől persze még összejöhet neki a naptári Grand Slam, vagyis hogy ugyanabban az évben mind a négy nagy tornát megnyerje, más kérdés, hogy az a vállsérülés, ami miatt végül visszalépett a vegyes páros bronzmeccsétől, sajnos lehet, hogy a US Open-szereplését is hátrányosan érinti majd – de ne így legyen!
Sajnálom, hogy sok sportszeretőnek csalódást okoztam, de mindent kiadtam magamból, igaz, a befejezés nem volt valami szép
– mondta zárszó gyanánt a szerb.
Pedig sokáig milyen szépen alakult ez az egész Djokovics-sztori! Az egyes elődöntőjében például 6:1-gyel hozta az első játszmát Alexander Zverev ellen, úgy, hogy a német rivális még jól is játszott. Ekkor valószínűleg meg sem fordult Djokovics fejében, hogy az előző két olimpiáján mindkétszer az elődöntőben bukott el. Később már lehet, hogy beférkőzött a gondolatai közé, mert óriásit fordult a világ…
Ahogy utólag értékelte a meccset Djokovics: elkezdett szétesni a szervája, a második játszma 3:2-jétől pedig már elfogytak az „ingyenpontok”. Zverev stílusosan 6:1-re hozta a döntő szettet, majd elismerően nyilatkozott:
Úgy tűnt, legyőzhetetlen, szóval most nagyon boldog vagyok. Ettől még ő minden idők legjobb játékosa.
A szerb mondjuk ezzel nem volt kisegítve, ráadásul azt sem tudta megugrani, amit például az úszófenomén Ledecky igen, vagyis hogy egy kudarcélményből még ugyanazon a napon felálljon, és javítson.
Djokovics ugyanis néhány órával később Nina Sztojanovics oldalán elbukta a vegyes páros elődöntőjét is.
Egy nappal korábban egyébként ő is beleszállt a Biles-polémiába - mi itt írtunk erről -, és a korábbi megszólalók többségével szembe helyezkedve úgy fogalmazott, hogy:
A nyomás egy privilégium. Ha a csúcsot célzod, jobban teszed, ha megtanulod, hogyan kezeld a rád nehezedő nyomást – akár a pályán, akár azon kívül. Úgy érzem, van elég tapasztalatom ahhoz, hogy tudjam, hogyan kell kihozni magamból a legjobb teniszemet.
Na igen, de hát ez mégiscsak sport, amiben még a Djokovicshoz és Nadalhoz hasonló nyerőautomaták is elromlanak néha.
Jenson Brooksby amerikai teniszező, a világranglista egykori 33. helyezettje autizmusáról vallott egy interjúban. Mint kiderült, a sport világában nincs egyedül, van, aki például szupererőként tekint az autizmusra.
A kommunikációs igazgató szerint, Brüsszelben dől majd el a küzdelem a múlt háború-, bevándorlás- és genderpárti erői és a békepárti, biztonságpárti és családpárti patrióták között.